Powiększ mapę


Góry

Tatry, Karpaty, Sudety – zobacz najpiękniejsze górskie miejscowości i znajdź swoje miejsce na urlop! 

...
Wałbrzych

Wałbrzych – miasto w paśmie Sudetów Środkowych, którego ponad połowa powierzchni to tereny zielone. Znajdziemy tu 7 parków, z czego najpopularniejszy to Książański Park Krajobrazowy. Zielona sceneria to ogromny atut turystyczny. Sprzyja bowiem pieszym, rowerowym, czy konnym wycieczkom.

Kłodzko

Kłodzko to jedno z najpiękniejszych zakątków południowo – zachodniej Polski położone na wysokości ok. 290-370 m u podnóży Gór Bardzkich. To jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku, z ponad 1000-letnią historią. Pierwsze zapiski o grodzie obronnym Kłodzko widnieją w kronikach Kosmasa z 981 roku. Ponieważ miasto znajdowało się na jednej z odnóg Bursztynowego Szlaku, przez wieki rozwijało się niezwykle dynamicznie.

Żywiec

Żywiec to miasto leżące w południowej Polsce, w Kotlinie Żywieckiej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą liczyć na niesamowite widoki i czarujące piękno przyrody. Skarbem okolicy są rzeki Soła i Koszarawa oraz Jezioro Żywieckie.

Polanica

Polanica to najmłodsze uzdrowisko Ziemi Kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 380-540 m n.p.m. pomiędzy Górami Stołowymi, a Bystrzyckimi, dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej.

Kielce. W Górach Świętokrzyskich

Kielce – serce województwa świętokrzyskiego. To bardzo pięknie położone miasto – w górach, nad rzeką Silnicą. Zdecydowanie warto umieścić je na mapie wakacyjnych i weekendowych szlaków.

Szczyrk. Górski azyl

Szczyrk to miasto położone w województwie śląskim, w dolinie Żylicy, w Beskidzie Śląskim. Jest jedną z najpopularniejszych górskich miejscowości turystycznych w Polsce.

Bielsko-Biała. Z wizytą u Bolka i Lolka

Bielsko-Biała to miasto w województwie śląskim. Niedaleko znajdują się Jawor i Żywiec.

logo mPolska

logo mPolska