Powiększ mapę


Jeziora

Czysta woda, kajaki, wędkowanie i piękne pejzaże – poznaj świat polskich jezior. Świat magiczny, jednocześnie pełen spokoju i przygody.

...
Zabytki

Średniowieczne kościoły, pozostałości po rycerskich zamkach, finezyjna architektura pałacowa, miejskie umocnienia, urocze rynki – poznaj Polskę zabytkową i monumentalną!

Jezioro Woświn

Największym akwenem, do którego gmina ma dostęp jest jezioro Woświn. Jezioro zajmuje powierzchnię około 810 ha. Długość jeziora wynosi 9500m, szerokość 1500m, średnia głębokość 9,4m, a największa głębia wynosi 28m.

Jezioro Kamienny Most

Jezioro Kamienny Most jest trzecim co do wielkości akwenem wodnym naszej gminy. Powierzchnia wynosi około 58,1ha, długość 1500m, szerokość 150m, średnia głębokość około 3m, długość linii brzegowej około 8km.Akwen ten jest przykładem jeziora zanikającego na skutek zamulania i zarastania.

Ińsko. Przyrodnicza gmina

Okolice Ińska, to teren niezwykle bogaty w perełki przyrody. Wzgórza, rezerwaty, siedliska ptaków - wszystko na miejscu!

Jezioro Szmaragdowe

To jedno z najbardziej znanych miejsc w Szczecinie. Jezioro Szmaragdowe wpisuje się w krajobraz Puszczy Bukowej. Jego historia sięga 1862 roku.

Jezioro Dąbie

To atrakcyjny zbiornik wodny w granicach Szczecina, który cieszy się ogromną popularnością. Każdego dnia można spotkać tu turystów, którzy nie lubią schodzić na suchy ląd. Rozległa niecka jeziora powstała tysiące lat temu na skutek działania lodowca.

Jezioro Wełtyńskie

Jezioro Wełtyńskie to największy zbiornik wodny w gminie Gryfino. Zajmuje ponad 310 hektarów powierzchni i wchodzi w skład krainy zwanej Równiną Wełtyńską. Wokół roztaczają się malownicze wzgórza morenowe. Krajobraz jest typowy dla ery polodowcowej, gdy ustępujące masy lodowej bryły rzeźbiły swym naporem nawet najbardziej oporne grunty.

Mielno i Jezioro Jamno

Mielno – jedna z najsłynniejszych miejscowości polskiego wybrzeża. Pięknie położona miejscowość jest urlopową metą dla mieszkańców okolicznych miast.

Myślibórz. Serce Pojezierza

Myślibórz – miasto do zwiedzania i wypoczywania. Jeziora, rzeki, lasy oraz masa zabytków. Zobacz, co warto zobaczyć na miejscu!

Jezioro Miedwie

Jezioro Miedwie. Nieprzebyta tafla błękitu wpisana w pejzaż zachodniopomorskiej krainy. To idealne miejsce zarówno do wypoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu.

Ostróda. Mazurskie klimaty

Ostróda to miasto położone niedaleko granicy oddzielającej Warmię od Mazur. To właśnie tutaj swój początek bierze szlak wodny do Elbląga – jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie.

logo mPolska

logo mPolska