Powiększ mapę


Pomniki

Polska monumentalna zaprasza! Zobacz najsłynniejsze figury oraz rzeźby upamiętniające wybitnch ludzi i historyczne wydarzenia!

...
Szczecin. Pomnik Czynu Polaków

Pomnik z orłami to chyba najpopularniejszy ze szczecińskich symboli. Niepowtarzalny, charakterystyczny, łatwo zauważalny. Przez ponad trzydzieści lat na dobre wrósł w krajobraz na Jasnych Błoniach i w Parku Kasprowicza.

Tychowo. Głaz Trygław

Głaz Trygław jest największym głazem narzutowym w Polsce, jak również jednym z największych w Europie. Długi na prawie 14 metrów i szeroki na ponad 9, waży około 200 ton!

Chojnice. Pomnik tura

Miasto Tura – tak mówi się o Chojnicach. Wizerunek tego wymarłego już zwierzęcia znajduje się w herbie miasta. A przed wejściem na główny rynek znajduje się niezwykły posąg...

Gdańsk. Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna to jeden z najsłynniejszych elementów i najważniejszych symboli Gdańska. Wizerunek rzymskiego bóstwa mórz i oceanów to obowiązkowy gość turystycznych fotografii.

Lądek Zdrój. Rynek

Rynek w Lądku-Zdroju jest jednym z najpiękniejszych na Ziemi Kłodzkiej. Uwagę przykuwają piękne, zabytkowe kamienice. Znajdziemy tu mnóstwo artystycznych fasad z rzeźbami i płaskorzeźbami.

Warszawa

Warszawa jak na stolice przystało stanowi centrum zarówno polityczne, gospodarcze, jak i naukowe oraz kulturalne Polski. Dużym plusem jest jej geograficzne położenie na styku szlaków komunikacyjnych łączących północ z południem oraz zachód ze wschodem kraju.

logo mPolska

logo mPolska