Powiększ mapę


Technika

Poznaj zabytki polskiej (i nie tylko) myśli technicznej. Przekonaj się, czy statek może podróżować po stałym lądzie, zaobcz najciekawsze konstrukcje użytkowe rozlokowane w całym kraju.

...
Rzeka Dziwna i most zwodzony w Dziwnowie

Rzeka Dziwna jest jedną z największych atrakcji Dziwnowa. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że nurt nie zawsze wiedzie do morza, a cofa się i zalewa morską wodą Zalew Kamieński.

Fojutowo. Pruski akwedukt

Akwedukt w Fojutowie to jedna z największych atrakcji turystycznych Borów Tucholskich. Niezwykły akwedukt, który tutaj znajdziemy, jest ewenementem na skalę Polski.

Gdańsk. Brama Żuraw

Brama Żuraw – symbol Gdańska. To właśnie charakterystyczny budynek nad brzegiem Motławy widnieje na większości pocztówek z Trójmiasta.

Sopot. Latarnia morska

Sopocka latarnia morska jest jednym z kilkunastu czynnych „strażników wybrzeża”. Jej światło sięga na odległość siedmiu mil morskich (ok. 13 kilometrów).

Sopot. Molo

Molo w Sopocie jest najdłuższym tego typu obiektem nad całym Bałtykiem. Pomost sięga na ponad pół kilometra w głąb morza. To jedna z największych atrakcji Trójmiasta oraz znak rozpoznawczy polskiego Wybrzeża.

Tczew. Zabytkowy most na Wiśle

Mosty na Wiśle to jedno z największych przedsięwzięć dawnego Tczewa. Niezwykłe do tego stopnia, że znane są na całym świecie.

logo mPolska

logo mPolska